Городнянська міська рада
Новини

Ані СЮТ, ані ЦДЮТ НЕ ЗАКРИВАЮТЬСЯ

     Незрозумілий пост про нібито закриття станції юних техніків у Городні спричинив бурхливі обговорення. Автор поширеної інформації, вочевидь, не напружувався тим, щоб з’ясувати суть та причини прийнятого депутатами міської ради рішення сесії прийнятого 23 травня нинішнього року про реорганізацію закладів позашкільної освіти Городнянської міської територіальної громади.

 

   Рішення про реорганізацію закладів позашкільної освіти давно назріло й необхідність змін постала ще перед повномасштабним вторгненням, оскільки кількість дітей шкільного віку в громаді постійно зменшується, а війна ще більше активізувала цей процес.   

 

    Ситуація склалась так, що на сьогодні на базі СЮТ працюють 15 гуртків, які відвідують 156 вихованців, у ЦДЮТ – 17 гуртків і 290 вихованців, у ДЮСШ – 6 гуртків і 236 вихованців. А, крім того, працюють гуртки на базі міського будинку культури, школи мистецтв та ліцеїв. До того ж деякі гуртки просто дублюються – ідентичні є і в СЮТ, і в ЦДЮТ, хоча свого часу СЮТ створювався з метою організації гуртків тільки технічного спрямування. Тому дублювання гуртків, зменшення кількості дітей і великий штат одиниць працюючих в усіх позашкільних закладів і призвели до необхідності переглянути діючу систему позашкілля.

 

    Таким чином було вирішено ліквідувати СЮТ і ЦДЮТ як окремі заклади і організувати їх в один, новий. Всі гуртки збережуться в повному обсязі за умови наявності необхідної кількості дітей в кожному з них. І всі працівники – викладачі будуть працевлаштовані, якщо в них буде таке бажання, в новому закладі, також розглядається питання працевлаштування технічного персоналу СЮТ в заклади освіти міста. Працюватимуть як гуртки технічного, так і декоративно-ужиткового та мистецьких напрямків, жодна дитина не втратить можливості відвідувати той гурток, який припав їй до душі.

 

     Більше того, зазначає начальник відділу освіти Городнянської міської ради Григорій Смоляр, керівництво громади готове  підтримувати нові ініціативи викладачів і дітей щодо створення нових гуртків, які матимуть сучасне цікаве спрямування.

 

   Щодо гуртка юних картингістів – вони отримають нове приміщення для своїх занять, більш просторе і комфортне, в якому вже починаються ремонтні роботи. Буде з кількох варіантів обране та виділене й місце для  практичних занять по їзді на картингах – не гірше, ніж діяло при СЮТі.

 

    4 червня відбулась зустріч керівництва СЮТ, ЦДЮТ та відділу освіти, на якій обговорювалось дане питання.  На всі запитання всі отримали відповіді. Набір дітей у  всі діючі гуртки позашкільних закладів триває.