Городнянська міська рада
Новини

АМУ підтримує законопроєкт 4629, який дозволить громадам бути засновниками ліцеїв

На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій знаходиться законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності ліцеїв та забезпечення доступності повної загальної середньої освіти» №4629 від 22.01.2021 р.

Законопроєкт прононує внести зміни до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» з метою розширення повноважень органів місцевого самоврядування (з населенням менше 50 тисяч осіб) щодо можливості бути засновниками ліцеїв та забезпечення надання повної загальної середньої освіти в опорних закладах освіти.

Крім того, проєкт Закону знижує вимоги до започаткування ліцеїв, зменшуючи кількість необхідних для цього 10-х класів з чотирьох до двох на паралелі.

Ініціаторами законопроєкту №4629 виступили 35 народних депутатів: народний депутат України Лариса Білозір та представники депутатської групи “ДОВІРА”, фракції політичної партії  “СЛУГА НАРОДУ”, депутатської групи “Партія “За майбутнє”, фракцій політичних партій “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ” та ВО”Батьківщина”.    

Слід зазначити, що питання, які вирішує законопроєкт, порушувалися під час робочої зустрічі Секції АМУ з питань освіти у січні цього року. Запропоновані зміни є вкрай актуальними з огляду на завершення укрупнення територіальних громад та районів у процесі децентралізаційної реформи, передачу повноважень і фінансових ресурсів у сфері освіти на базовий рівень місцевого самоврядування.

Асоціація міст України підтримує законопроєкт №4629 як такий, що допоможе розвивати сферу освіти на рівні територіальних громад.