Городнянська міська рада
Новини

   7 травня керівництво громади зустрічалось із жителями Смичинського старостату. На двох зустрічах у Дібрівному і Смичині з людьми поспілкувались міський голова Андрій Богдан, секретар міської ради Світлана Більська та начальниця відділу культуру, сім’ї, молоді і спорту, депутатка обласної ради Олена Яцкова

       Нині Смичинський старостат – найбільший у громаді за кількістю жителів і один із найкращих за сумою показників. Та, попри загальний оптимізм, обидва села мають ряд проблем, які потребують вирішення.

     Так, у Дібрівному людей непокоїть доля недорозібраної школи, яка довго була порожнім довгобудом. Новий власник, який придбав будівлю під розбирання, роботи не завершив і пустир за собою не прибрав. Завершити роботи завадило повномасштабне вторгнення, а міська рада нині веде роботу, щоб змусити власника упорядкувати цю територію.

     Староста Юлія Новик закликала присутніх користуватися послугою вивозу сміття й не створювати додаткових стихійних смітників поряд із власними оселями і городами, а нещодавно створені прибрати толокою. Місцева бібліотекарка Валентина Чорна принагідно звернулася до міського голови із проханням допомогти розчистити хоча б частину узбережжя місцевого ставка, яке почало інтенсивно заростати очеретом. Також міський голова звернувся до селян із проханням оформляти неоформлені будинки, щоб мати можливість надавати таке житло ймовірним переселенцям з прикордоння й таким чином залишати наших людей у нашій громаді.

 

     У Смичині першою проблемою люди озвучили своєчасність виплат орендної плати за землю одним із сільгоспвиробників. Вони підкреслили, що свої, місцеві фермери виплачують оренду своєчасно, а приїжджі – не поспішають.

     Також люди звернулись із проханням надати приміщення для проведення поминальних обідів, оскільки села старостату не мають відповідних закладів громадського харчування. Питання вирішили, домовившись спільно з місцевими жителями переобладнати одне з приміщень сільського клубу для таких потреб.

     Директорка Смичинського ліцею Любов Нянченко зазначила ряд проблем у відновленні укриття, коли підрядник розпочав роботи і покинув об’єкт на невідомий строк. Представники міської ради оглянули проблемний ремонт укриття на місці й звернулися до підрядника з вимогою пояснити ситуацію й завершити роботи у встановлені строки.