Городнянська міська рада
Новини

     6 травня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та плати за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №3050.

     Законом встановлено, що не стягується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, які перебувають у власності або користуванні. З фізичних осіб така плата не стягується за період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року, з юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року.

     Території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, визначаються у встановленому Кабінетом Міністрів порядку. При цьому Податковий кодекс України звільняє платників від сплати плати за землю на значно більший період, ніж на територіях відбувались бойові дії чи вони були окуповані. Також кодексом визначено, що всі вже сплачені суми плати за землю можуть бути зарахованими тільки в рахунок майбутніх платежів цього податку.

     У разі подання платниками уточнюючих декларацій та відкликання податкових повідомлень-рішень переплата, яка виникне за 2022 рік, перекриє (повністю або частково) суми нарахувань за 2023 рік. Оскільки ці надходження враховані та затверджені в бюджетах громад на 2023 рік, через несплату плати за землю в бюджетах громад утвориться дефіцит коштів. Як вирішуватиметься ця проблема в громадах– поки достеменно невідомо. Асоціація міст України пропонує зекономити на ряді видатків в різних бюджетних сферах, а також ініціювати надання додаткової державної дотації.

      До речі, на сьогоднішньому засіданні виконкому Городнянської міської ради озвучувалось, що міський бюджет вже  недобрав 3,8 мільйона гривень або 44% від запланованого через таку ситуацію зі сплатою земельного податку.