Городнянська міська рада
Новини

5 грудня — Міжнародний день волонтера

5 грудня — Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.
В Україні на законодавчому рівні волонтерство як діяльність вперше було визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2020 року № 1895 «Про затвердження Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Зазначеним документом було визначено, що волонтерська діяльність ґрунтується на таких засадах: добровільність та доброчинність; законність; гуманність та гідність; спільність інтересів і рівність прав її учасників; гласність; відповідальність; конфіденційність.
Наступним кроком держави у визнанні волонтерської діяльності стало прийняття у 2011 році Закону України «Про волонтерську діяльність» (зі змінами). Ним, зокрема, визначено, що волонтерська діяльність – це добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Також були окреслені основні засади та напрямки такої діяльності.
У 2015 році Постановою Кабінету Міністрів України № 556 було затверджено Порядок надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності.
Всебічна підтримка та взаємодопомога завжди була притаманна українському народу. Разом із становленням незалежної, суверенної України розвивався й волонтерський рух у різних галузях нашого життя. Найбільше українців ставало активними волонтерами під час Студентської революції, Помаранчевої революції. Адже найбільшого розвитку волонтерська діяльність набула із початком подій Революції Гідності та війни на Сході України. Саме завдяки багатотисячній армії волонтерів Україна змогла відстояти свій європейський вибір, зупинити агресію Росії проти України. Боротьба з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19 стала ще одним викликом як для держави, так й для волонтерських організацій.
Висловлюємо щиру вдячність всім волонтерам та благодійним організація за активну громадську позицію та щедрість душі!