Городнянська міська рада
Новини

Освітня галузь громади потребує оптимізації

Classical school building and school bus isolated on white background

У середу, 3 лютого, міський голова Андрій Богдан провів робочу нараду з питань оптимізації освітньої галузі громади.

Участь у нараді взяли перший заступник міського голови Володимир Пінчук, начальник відділу освіти Григорій Смоляр, керівники загальноосвітніх закладів міста та представники Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Міський голова зазначив, у зв’язку із нестачею у 2021 році освітньої субвенції, низькою наповнюваністю шкіл учнями та систематичним недофінансуванням державою делегованих повноважень у сфері освіти, освітні заклади громади будуть змушені працювати в умовах економії коштів.

У ході наради учасники детально обговорили причини, які призводять до недостатності обсягів державної субвенції, висловлювали власні думки та пропозиції щодо подальшого фінансування галузі освіти в умовах незабезпеченості фінансовими ресурсами, розглядали необхідність закриття малокомплектних шкіл, регулювання розміру надбавок за престижність педагогічної праці та проведення заходів з енергозбереження.

Перший заступник міського голови звернув увагу учасників наради, що керівництво громади не прагне закривати школи, але держава, визначивши критерії розподілу коштів, не залишає вибору місцевій владі і за попередніми розрахунками закриттю підлягають чотири малокомплектні заклади. Для забезпечення освітніх потреб учнів необхідний організований підвіз до закладів освіти, що у свою чергу вимагає проведення у належний стан доріг та наявності додаткового транспорту для підвозу.

Андрій Богдан наголосив, що мета зустрічі – напрацювати шляхи вирішення проблем, з урахуванням інтересів учнів, педагогічних колективів та, звісно, можливостей бюджету.

Усі необхідні заходи мають бути вжиті в стислі терміни, адже оптимізацію закладів необхідно проводити до початку навчального року.

Відділу освіти дано доручення зменшити неефективні витрати на утримання шкіл.

Пресслужба міської ради