Городнянська міська рада
Новини

25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть робочими днями – Державна служба України з питань праці

Там нагадали, що в Україні встановлено 9 святкових днів, зокрема, 1 травня – День праці і 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. А також 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота. Це 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Пасха (Великдень), один день (неділя) – Трійця.

“Відповідно до статті 67 КЗпП (Кодексу законів про працю — ред.) у випадку, коли святковий або неробочий день, збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого”, — зазначили у Держпраці.

Таким чином, навесні 2022 року мали б бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24 квітня), 2 травня (перенесення вихідного з 1 травня) та 9 травня (святковий день).

Однак статтею 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті Кодексу законів про працю щодо визначення святкових і неробочих днів.

Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.