Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні – День закінчення Другої світової війни

2 вересня світ відзначає 75-ту річницю закінчення Другої світової війни – найбільшого в історії людства збройного конфлікту.

У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії. Відповідно до Акту, військові дії з боку Японії припинялися негайно, всі її збройні сили беззастережно капітулювали, при цьому зброя, військове та цивільне майно зберігалися без пошкодження. Уряду Японії та генштабу її армії було наказано негайно звільнити всіх військовополонених з армій союзників, а також усіх інтернованих у період війни цивільних осіб. Всі офіційні особи Японії зобов’язувалися неухильно слідувати вказівкам і виконувати накази Верховного командування союзних країн.

З нагоди вшанування цієї річниці квіти до братської могили, пам’ятного знаку воїнам-землякам поклали міський голова Андрій Богдан, секретар міської ради Світлана Більська, голова райдержадміністрації Денис Камко, інші присутні, які приєдналися до покладання.

Сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих у Другій світовій війні, тих хто віддав своє життя в ім’я свободи і незалежності Батьківщини, перед сотнями тисяч наших земляків, які мужньо боролися на фронтах, перед кожним, хто день за днем наближав перемогу у Другій світовій війні.

Згадуючи велику війну і всіх полеглих, ми віримо, що керівництво всіх країн світу і кожна людина на планеті будуть докладати всі свої зусилля для того, щоб не допустити повторення трагедії 1939-1945 років. Доземний уклін ветеранам та вічна наша вдячність – живим і полеглим.