Дератизаційні заходи, як метод боротьби з гризунами
Гризуни – джерело і переносники багатьох інфекційних недуг та небезпечні тим, що передають близько 200 інфекційних, інвазійних захворювань тваринам та людям. І найбільш небезпечною хворобою, у розповсюдженні якої важливу роль відіграють гризуни є лептоспіроз.
Лептоспіроз – це небезпечна інфекційна хвороба, яка вражає як людей, так і тварин. Її збудником є бактерії роду Leptospira, які можуть викликати серйозні ускладнення, зокрема ураження печінки, нирок і нервової системи. Захворювання передається через контакт із забрудненою водою, ґрунтом, продуктами або інфікованими тваринами, найчастіше – гризунами.
Основні симптоми лептоспірозу можуть з’явитися вже через 2-20 днів після зараження. До них належать різке підвищення температури тіла до 39-40°C, сильний головний біль, ломота у м’язах, озноб, загальна слабкість, біль у попереку та животі. Також можуть спостерігатися почервоніння очей, висипання на шкірі, нудота, блювання та навіть жовтяниця. Якщо у вас виникли такі симптоми, важливо негайно звернутися до лікаря, адже самолікування може призвести до тяжких наслідків.
Тому, відповідно до Комплексного плану заходів щодо профілактики лептоспірозу серед населення Чернігівської області на 2023-2025 роки та Протоколу засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС від 10.02.2025 року рукомендовано підприємствам всіх форм власності, організаціям, установам та фізичним особам – підприємцям організувати і провести заходи з виконання дератизаційних робіт на своїх підвідомчих об’єктах та територіях, так як профілактика росту популяції гризунів та попередження поширення ними небезпечних захворювань має важливе значення!