Освіта

Одним із пріоритетів розвитку освіти в громаді є рівний доступ до якісної освіти, який забезпечується дошкільною, загальною середньою, позашкільною освітою.

У 2020-2021 навчальному році  функціонує 2 заклади дошкільної освіти та 3 структурні підрозділи дошкільної освіти на базі сільських шкіл, якими охоплено 431 дитина, що становить 73%. В сільській місцевості охоплення дошкільною освітою на сьогоднішній день складає 25%.  Всіма формами дошкільної освіти дітей від 3-х до 6-ти років охоплено – 366, що складає 77,2%. З них: у ЗДО – 431 дитина, дошкільних групах «Сонечко» та «Малятко» при ЦДЮТ – 59 дітей. З метою збільшення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою працює 2 дошкільні групи у селах Солонівка і Хотівля, які відвідують  12 дітей.

Усі дошкільні установи громади належать до типу загального розвитку і знаходяться в комунальній власності міської ради. Матеріально-технічна база дитячих закладів задовільна, відповідає вимогам нормативних документів.

Діти п’ятирічного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою.

У громаді функціонує 4 ліцеї в м. Городня (2), с. Смичин (1), с. Бутівка (1), Мощенська ЗОШ І-ІІІ ст.,  ЗОШ І ст. (2), комунальний заклад «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради. Також у системі освіти громади функціонують, ДЮСШ, ЦДЮТ, СЮТ, КЗ «Городнянський міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ), КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (ЦПРПП).

У закладах загальної середньої освіти громади навчається 1775 здобувачів освіти. Освітній процес забезпечують 222 педагоги.

Основною проблемою теперішньої системи освіти є відсутність можливостей надання високоякісних освітніх послуг на рівні кожної школи, і малочисельної сільської, зокрема. Відповідно до цієї проблеми додані й економічні чинники, адже вартість навчання в таких закладах освіти  у 1,5-2, а подекуди й у 3 рази вища, ніж у школах із середньою наповнюваністю.

Здобуття якісної освіти здійснюється через профільне навчання. У 2020-2021 навчальному році старша школа навчається за профілями: українська та іноземна філологія, історичний, математичний, інформаційний, технологічний. Охоплення профільним навчанням становить 100%.

З метою доступності до навчальних закладів учнів та вчителів, які того потребують, організовано підвіз, який забезпечується 12 автобусами за 19 маршрутами. Підвозом охоплено 459 учнів, що складає 100%. До роботи  доїжджає 40 педагогічний працівник. З них підвозиться шкільними автобусами 37 педагогів.

Одним з пріоритетних напрямків роботи відділу освіти є забезпечення гарячим харчуванням школярів. Для учнів початкової ланки у 2020-2021 році забезпечено 60% харчування: з них 96,8% – гаряче харчування, решта – обіди в буфетах. Гарячим харчуванням охоплено 1056 учнів, що складає 59% від загальної кількості учнів. Вартість обідів складає 10,00 гривень. 

Важливим кроком у підвищенні якості освіти є інформатизація. У заклади освіти громади було придбано15 навчально-комп’ютерних комплексів, у складі  яких – 166 ПК,  1 лінгафонний кабінет у складі якого 16 ноутбуків, 2 класи математики, які обладнані 20 ноутбуками, а також в рамках Нової української школи придбано 9 ноутбуків та 1 ПК, 21 телевізор, 2 проектори, 9 –БФП, обладнання для харчоблоків для Городнянських ліцеїв № 1 та № 2, шкільний автобус «ЕТАЛОН».

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • підвищення професійного розвитку педагогічних кадрів та якості освіти;
  • реалізувати проекти з капітальних ремонтів/реконструкцій закладів дошкільної та середньої освіти;
  • покращення матеріально-технічної бази з метою надання більш якісних освітніх послуг.