ЗНАЙОМИМОСЬ З ДЕПУТАТОМ
Ігор Романенко: «Люблю Городню та її людей»
Городнянці вже знайомі з добрими справами депутата міської ради Ігоря Романенка. Однак не всі знають його як людину і про те, що саме пов’язує його з Городнею, до долі якої він не лишається байдужим. Отож, саме про це – наша з ним розмова.
–Ігорю Володимировичу, розкажіть городнянцям про себе.
-Народився я у Чернігові, у звичайній родині. Навчався в чернігівській школі ліцей №15. На той час тільки почали створюватися проекти шкільного самоврядування і саме школа – ліцей № 15 була одна з перших, яка почала підтримувати цю ініціативу створивши шкільний парламент. Активна життєва позиція вже в тому юному віці дала мені змогу бути обраним президентом шкільного парламенту.
Далі було навчання в Чернігівському державному (тепер національному) технологічному університеті, де я отримав вищу освіту за спеціальністю менеджмент організацій і адміністрування.
Коли я був ще юнаком, то зрозумів, що треба багато працювати. Отож у досить юному віці влаштувався продавцем у фірму «АЛВО». Саме з цієї посади і почався мій трудовий шлях. Вже у 2004 році я був призначений заступником директора цієї ж фірми. І так вийшло, що за 10 років пройшов шлях від продавця до директора. Сьогодні я також продовжую роботу у цій компанії.
У 2008-му заснував групу компаній «Ріко». За 5 років роботи до групи компанії «Ріко» входило більше 10 підприємств різного профілю діяльності: виробничі, логістичні, торгівельні та інші. А загальна кількість співробітників перевищувала 500 чоловік.
–Коли Ви зрозуміли, що маєте необхідність займатись і громадською діяльністю?
Брати ж участь у громадській та політичній діяльності почав з 2009 року. На місцевих виборах 2010 року балотувався до Чернігівської міської ради в мажоритарному окрузі.
В тому ж році, були подані до Верховної Ради ряд законопроектів, які знищували малий та середній бізнес. А саме: зміни до спрощеної системи оподаткування, в тому числі ведення фіскальних касових апаратів на всіх торгівельних точках без виключення, що ставило під сумнів можливість роботи тисячі людей по всій Україні. Саме тоді, я взяв активну участь в акціях протесту підприємців, долучився до робочих груп у Верховній Раді щодо внесення змін у подані законопроекти. А вже у наступному, 2011 році, на громадських засадах став радником Голови комітету Верховної Ради з питань промислової регуляторної політики та підприємництва, що давало мені змогу захищати інтереси підприємців України.
У 2015 році балувався на місцевих виборах до Чернігівської обласної ради. Переміг у своєму окрузі. Але нова система виборів не дала можливості стати депутатом Чернігівської обласної ради.
- У вашій декларації ви значитесь як голова благодійного фонду та співзасновник громадської організації. Розкажіть трохи про це.
Враховуючи ситуацію, яка склалася у державі з 2014 року я долучився до волонтерської діяльності щодо підтримки бійців на Сході України. У березні 2016 року мені довелось познайомитись з тими проблемами, які мають наші воїни, хто повертається до мирного життя з зони проведення бойових дій. Тоді й прийшло рішення створити громадську організацію, яка була б покликана всіляко допомагати в соціалізації військовим. В цьому ж році мною та моїми однодумцями була створена громадська організація «Центр медичної допомоги та реабілітації».В межах її функціонування була розроблена програма психологічної реабілітації учасників АТО. Для реалізації програми булозакуплено необхідний інвентар, орендовано приміщення та створено всі необхідні умови. Тоді і почали роботу в цьому напрямку.
Благодійний же фонд «Урочище святе» був створенийдля підтримки заповідного урочища, якерозташовується на території Чернігівщини.В цьому місці на озеріздійснювалось хрещення чернігівців ще в далекому 989 році.Разом з волонтерами благодійного фонду ми намагаємося підтримувати в порядку озеро та прилеглу територію. Для цього ми, разом з небайдужими активістами,організовуємо заходи для прибирання, благоустрою, озеленення території урочища. А в 2018 році своїми силами ми провели асфальтуванняоднойменної вулиці. В умовах декомунізації (за часів радянської влади вона була перейменована на вулиці – Пролетарський Гай) сприяли проведенню того, щоб вулиці було повернуто стару назву – «Урочище святе».
Зважаючи на ті проблеми, що виникли в освітній сфері, а саме відсутність матеріально технічної бази, переповнені початкові класи, відсутність можливостей запровадження сучасних освітніх методик, я вирішив підтримати ініціативу Нелі Лавриненко щодо створення в Чернігові першої приватної школи «МудрАнгелики».
Що пов’язує Вас із Городнею, чому Ви вирішили брати активну участь у житті новоствореної об’єднаної територіальної громади?
-Для мене Городня – мій другий рідний край. Тому що саме тут народилася моя кохана дружина, саме тут проживають моя улюблена теща та наші родичі. На сьогоднішній день у Городні ми маємо кілька підприємств. Працюємо над створенням нових робочих місць та залученням інвестицій в регіон.
Рік тому було прийняте доленосне рішення для Городнянщини щодо створення Городнянської об’єднаної територіальної громади. Після отримання позитивного висновку, ЦВК призначило перші місцеві вибори на грудень 2017 року. Тоді я і вирішив, що повинен взяти участь у виборах депутатів ОТГ для того, щоб всіляко відстоюємо інтереси жителів громади та ресурси ОТГ. Я дуже вдячний жителям Городнянщини, які довірили мені та надали право представляти їх інтереси в раді ОТГ.
- Чим Вам запам’ятався майже рік Вашої депутатської роботи?
Організованою та злагодженою роботою голови ради та депутатського корпусу. Якісними змінами в громаді, які стали можливими після іі створення та за рахунок децентралізаціі.
Мною було внесена пропозиція щодо введення тимчасового мораторію на виділення сільськогосподарської землі у громаді. В громаді насамперед мають виділятися земельні ділянки учасникам АТО, потім – мешканцям громади, які мають право на отримання землі, а потім – усім іншим. Мою пропозицію підтримали депутати з інших фракцій. Я упевнений, що спільні зусилля дозволять навести лад у земельних відносинах Городнянської ОТГ.
За моєю ініціативою було внесена пропозицію, яка також була підтримана депутатським корпусом та відправлено звернення до Чернігівської обласної ради щодо передачі агролісгоспів на баланс ОТГ. Станом на сьогодні в обласній раді по цьому питанню йдуть консультації та працюють робочі групи депутатів обласної ради та голів ОТГ щодо передачі агролісгоспів. І я сподіваюся на позитивне вирішення даного питання.
Тим самим я системно відстоюю ресурси ОТГ та намагаюся збільшувати кількість потенційних джерел наповнення бюджету громади.
Городнянщина – це той край,який я дуже люблю за його красу і його людей. У них повинно бути гарне майбутнє, і кожен з нас не може стояти осторонь його будівництва.