Городнянська міська рада
Новини

   Як повідомило Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства, протягом січня-лютого у мисливських угіддях Чернігівської та Сумської областей, з дотриманням обмежень, встановлених на період воєнного часу, відбувався облік чисельності диких тварин. Навіть за проміжними підсумками обліку фахівці відзначають збільшення кількості хижаків з початку повномасштабного вторгнення і заборони полювання

       Збільшення активності лисиць, а часом і вовків підтверджують жителі північних сіл громади, особливо розташованих поряд із лісовими масивами. Традиційно від «рудих злодюжок» потерпає Дроздовиця. Лисиці щорічно збирають чималу данину із домогосподарств курками, качками та іншою птицею. Вовки поки у селі не шкодили, але на околицях їх вже бачили. А чимало козуль шукають порятунку на людських городах. У Гніздищі, наприклад, лисиць не видно, але вовки та рисі зустрічаються все частіше.

     Подібна ситуація спостерігається й у Лемешівці, де знахабнілі лисиці не тільки крадуть курей, а й інколи нападають на невеликих собак. Тут лисиць завжди було чимало, але за останні два роки їх  побільшало.

     Дивно, але в найбільш лісовому Моложавському старостаті ситуація із хижаками благополучніша. Тут ні лисиці не крадуть курей, ні вовків не бачили давно.

     Нині полювання заборонене, проте вже існує дієвий механізм для регулювання чисельності хижих звірів на територіях мисливських господарств. Такі господарства можуть отримати спеціальний дозвіл на відстріл надмірної кількості хижаків силами власної єгерської служби. Дозвіл надається районними адміністраціями за погодженням із управлінням лісового й мисливського господарства, а також відповідними силовими структурами.

    Звичайно, на деяких територіях такі заходи провести не вдасться у зв’язку, наприклад, із прикордонним положенням чи іншими чинниками. Проте на значній частині мисливських угідь відрегулювати чисельність хижаків цілком можливо, й у більшості випадків це залежить від керівництва самих мисливських господарств.

     Окрім цього, планується й пероральне вакцинування хижаків для запобігання поширення сказу. Як зазначили фахівці обласного управління держпродспоживслужби, Чернігівщина поки лишається відносно благополучною областю і випадків цього небезпечного захворювання не виявлено.

     джерело: “Новини Городнянщини”