Відбулася нарада за участю директорів освітніх закладів
Сьогодні,18 лютого, відбулася нарада з директорами закладів освіти громади, у якій взяв участь перший заступник міського голови Володимир Пінчук.
Зустріч розпочалася зі звіту про роботу КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників”.
Окремим важливим приводом для обговорення слугувало питання оптимізації мережі освітніх закладів з урахуванням фінансової ситуації, яка склалась.
На цю тему із керівниками закладів освіти спілкувався перший заступник міського голови Володимир Пінчук та начальник відділу освіти Григорій Смоляр.
Як вже неодноразово наголошувалось, міський бюджет у зв’язку із зміною формули розподілу обсягу освітньої субвенції у цьому році недоотримав 6 636,4 тис.грн.
Це у свою чергу зумовлює необхідність перегляду умов оплати праці педагогічних працівників в частині зменшення до мінімуму гарантованих законодавством України надбавок та доплат.
Міська рада звернулась до Міністра освіти та науки України С. Шкарлета з проханням вжити заходів, щодо приведення обсягу освітньої субвенції для бюджету Городнянської міської територіальної громади на 2021 рік у відповідність до діючих норм законодавства.
Городнянською територіальною громадою вже розподілено залишок освітньої субвенції з минулого року на оплату праці педпрацівників. Але її обсяг не перекриває потребу у необхідних коштах.
Обговорення можливих шляхів вирішення ситуації попередньо вже проходило на нарадах за участі начальника відділу освіти Григорія Смоляра, керівників загальноосвітніх закладів міста та представників Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
За результатами проведеної роботи підготовлений проект розпорядження міського голови, який передбачає створення робочої групи з питань оптимізації закладів освіти.
Рішення щодо закриття освітніх закладів або пониження їх ступеню за рекомендацією дорадчого органу, після громадського обговорення з жителями територіальних громад, буде винесено на розгляд сесії міської ради.
Усі зміни та нововведення, що стосуються істотних змін умов праці педагогічних працівників та оптимізації освітньої мережі, розпочнуться з нового 2021-2022 навчального року.
Демографічна ситуація також вносить корективи і вимоги щодо модернізації системи освіти громади. Статистика свідчить, що народжуваність набагато нижча за смертність. У минулому році в районі народилося лише 86 дітей, тоді як смертність склала 514 осіб.
Ще одним важливим чинником є відповідність умов надання освітніх послуг згідно нового Санітарного регламенту. У новому документі містяться санітарно-гігієнічні норми, як облаштовувати територію школи, її будівлі та навчальні приміщення, зокрема, спортивні майданчики, фізкультурно-спортивні приміщення, кабінети інформатики, санітарні вузли, приміщення допоміжного та підсобного призначення тощо. Контроль за його дотриманням здійснює управління Держпродспоживслужби.
Пресслужба міської ради