Вчора, 25 липня, міський голова Городні Андрій Богдан брав участь у засіданні Правління Асоціації міст України.
На ньому у ході зустрічі з Олександром Новіковим, головою Національного агентства з питань запобігання корупції, обговорювалось питання діяльності НАЗК в тих сферах, що стосуються місцевого самоврядування.
– НАЗК працює для запобігання корупційним порушенням, але ми не впораємося з цим завданням без системної роботи та сильних органів місцевого самоврядування, – зазначив Олександр Новіков.
Водночас представники органів місцевої влади зазначили, що є питання стосовно співпраці з НАЗК, коли оприлюднення тієї чи іншої попередньої інформації, ще не підтвердженої судовим рішенням, шкодить іміджу системі місцевого самоврядування.
– Нам потрібно створити умови для прозорих правил, щоб не було зловживань з жодного боку, не було політичного тиску на представників місцевого самоврядування, щоб система працювала для доброчесних службовців, – підкреслив Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України.
Учасники засідання також обговорили питання підготовки до опалювального сезону, який нині знаходиться під загрозою через відсутність компенсації з різниці в тарифах, примусове стягнення коштів постачальниками природного газу з рахунків підприємств теплопостачання, збитки внаслідок повномасштабної агресії російської федерації, низький рівень розрахунків за отримані послуги, тощо.
На минулому засіданні правління Асоціації Андрій Богдан піднімав питання стосовно державних будівельних норм для споруд цивільного захисту, до якого повернулись і на вчорашньому зібранні. Держава частково виділяє гроші на будівництво захисних приміщень, але не виділяє для тих регіонів, які знаходяться в 40- кілометровій зоні від кордону. Але ж прикордонні громади й так знаходяться в гірших умовах, ніж ті, що розташовані на більш безпечній відстані. Те саме стосується й державного фінансування на підвіз школярів до базових навчальних закладів. Як виживати прикордонним громадам?
Міський голова Городні виступав знову й з питання реформування лісової галузі із закликом не допустити можливості передачі лісів у приватну власність. Правління одноголосно підтримало звернення щодо недопущення даного законопроєкту до розгляду в такому вигляді, як він є. Не можна робити такі реформи, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, без врахування його інтересів.