В одному з приміщень Центру надання соціальних послуг центру його невгамовні працівники створили хоч і компактну, але справжню й укомплектовану кухню. На це невеличке приміщення покладаються надії не тільки кулінарного характеру чи зручного харчування – саме завдяки кухні тут відроджують призабутий гурток кулінарної майстерності «Просто, смачно та корисно».
–У колишній будівлі центру ми не мали змоги облаштувати собі кухню, проте гурток
проіснував більше п’яти років. Щоправда, формат він мав чисто теоретичний – люди збиралися разом й обмінювалися рецептами як страв, так і консервацій на зиму. Потім кожен вдома перевіряв той чи інший рецепт й наступного разу ділився враженнями. Проте без практичної частини на місці такий обмін інформацією втратив свою цікавість, хоч у підсумку нам вдалося навіть створити невеличку книгу перевірених й смачних рецептів. Однак ідея облаштувати кухню й відродити гурток, зробивши його цілком наочним і практичним, не давала нам спокою. І ось у новому приміщенні ми таки облаштували одну кімнату для кулінарних експериментів, – розповіла директорка Центру Наталія Семенова.
На відкриття кулінарного гуртка запросили всіх бажаючих. Перше заняття присвятили особливостям святкової і художньої нарізки овочів для повсякденного й урочистого столів. Майстер- клас провела натхненниця гуртка, співробітниця центру Людмила Петлай.
Новий гурток не обмежиться тільки кулінарними дослідами. Засновники бачать ще кілька перспективних напрямків. Окрім практичної перевірки рецептів, планують проводити кулінарні майстер-класи, використовувати кухню для психологічної реабілітації людей з особливими потребами, біженців і переселенців, ветеранів війни та інших. Є задум продовжити публікувати перевірені рецепти як окремими брошурами, так і на сторінках нашої газети, щоб земляки й гості громади не витрачали продуктів задарма на неперевірені страви чи консервації.
Кухня центру надання соціальних послуг знаходиться на четвертому поверсі будівлі колишньої райдержадміністрації. Таке розташування обов’язково викличе критику у соціальних мережах– мовляв, як на такий високий поверх дістатися людині похилого віку чи з особливими потребами? Для вирішення цього питання центр має спеціальний транспортер, який по сходах доставлятиме людей на візках на будь-який поверх. Стосовно інших відвідувачів центру варто зазначити, що більшість з них є постійними учасниками фізкультурних й танцювальних гуртків, тож після «важкого» підйому вони залюбки ще кілька годин навантажують себе фізично.