Городнянська міська рада
Новини

В Городнянській громаді діють безкоштовні курси української мови

9 листопада відзначали День української мови та писемності. Попри 30 років незалежності, питання мови досі залишається актуальним.

В 2013 році в Україні з’явився проєкт «Безкоштовні курси української мови», який став відповіддю групи небайдужих філологів, журналістів та громадських активістів на антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про мови». Розуміли: аби в Україні говорили українською, потрібно надати можливість її вивчати, змінити підходи у викладанні і, насамперед, мову популяризувати.

В Городнянській громаді також діють безкоштовні курси української мови для всіх, хто хоче вивчити чи вдосконалити свій рівень знань. Ініціаторкою та реалізаторкою цих курсів є Олена Шитюк, колишня вчителька зарубіжної літератури і російської мови.

—На відкриття таких курсів мене надихнуло те, що я відвідала такі курси в Чернігові, де познайомилась з Людмила Зіневич, кандидаткою філологічних наук, директоркою Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи. Й подумала: чому б не реалізувати такі курси в нас? І це вдалось. Дякую Анні Володимирівні, що не відмовила, а дозволила нам проводити заняття у просторі можливостей в центральній бібліотеці. Перше заняття відбулось 20 лютого цього року й відвідали його, мабуть, людей десять, але, на жаль, потім ця цифра зменшилась. Хтось вважає, що досконало знає українську мову й вони нічого нового не дізнаються, інші, можливо, не наважуються зробити перший крок.

Олена Павлівна є не лише ініціатором та реалізатором даного проєкту в Городні, а й викладачем. Вона зізнається, що й зараз продовжує вдосконалювати свої знання з мови.

—На наших курсах усі охочі вивчають або вдосконалюють володіння українською мовою шляхом інтерактивних і цікавих занять. Найперше працюємо над підвищенням рівня володіння державною мовою, звертаємо увагу на мовлення, але не забуваємо й підтягувати граматику. Також стараємось популяризувати українську літературу, організовуємо зустрічі з письменниками. Планували на листопад знайомство з чернігівською авторкою Оленою Печорною, але карантинні вимоги внесли свої корективи й ми поки що відтермінували зустріч.

Попри карантинні норми, курси продовжують діяти за умови наявності ковід-сертифікату у ввдвідувачів. Заняття відбуваються щосуботи об 11-ій годині в приміщенні бібліотеки. Олена Павлівна наголосила, що проблемою сьогодення являється нестача відвідувачів, але актуальність не достатнього знання своєї мови залишається. Хочеться більше залучити молоді — це одне з основних завдань. Аби заохотити людей, навіть організували поїздку до Канева, на що відгукнулось чимало охочих. Зараз продовжується набір групи на вивчення мови.

—Люди, які збираються—всі дорослі. Нас об’єднує єдина мета. Від відвідувачів не вимагаємо додаткових витрат, наприклад, придбання книжок чи спеціальних зошитів— усі матеріали готуємо самостійно. Поки мене не було, заняття проводили Зоя Ємець, Юлія Бредихіна та Людмила Філоненко. Я їм вдячна, що відгукнулися на мій запит попри свою завантаженість основною роботою.

Зараз в бібліотеці діють курси української мови для дорослих, але директорка бібіліотеки Анна Щербакова мріє, що такі курси з’являться й для дітей.

—Нам не вистачає філолога— вчителя, який би викладав для дітей. Адже, оскільки наш регіон російськомовний, хочеться, щоб наші діти краще знали, розуміли та розмовляли українською, — каже вона.

Газета “Новин Городнянщини”