Городнянська міська рада
Новини

Тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме

Сьогодні, 9 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Підписання відбулося в залі Міністерства розвитку громад та територій України.

Напередодні, мер Чернігова,  голова Чернігівського регіонального відділення АМУ Владислав Атрошенко та міський голова Андрій Богдан взяли участь у засіданні Правління Асоціації міст України, яке проходило в форматі онлайн. Члени правління АМУ у ході обговорення надали  свої доповнення до проєкту меморандуму і підтримали його підписання в цілому.

Чернігівський міський голова зокрема запропонував визнати й об’єктивно порахувати вимушені збитки генеруючих підприємств від різниці в тарифах у попередні роки. А також – розглянути можливість у прикінцевих положеннях документу запропонувати хоч за якийсь період механізм взаємозаліку між цими збитками і їх наслідком – накопиченими боргами цих підприємств перед НАК «Нафтогаз».

Від АМУ Меморандум підписали делеговані міські голови Києва, Одеси, Бучі та Житомира. Відеозв’язком приєдналися мери Дніпра, Львова та Маріуполя.

З боку Уряду – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Перший заступник Міністра енергетики України Юрій Вітренко, Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, а також Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв по відеозв’язку.

Меморандум був підписаний у присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана.

Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.

«Підписання Меморандуму – це перший крок у налагодженні дієвого діалогу між центральною владою та місцевим самоврядуванням з питань централізованого теплопостачання. Ми очікуємо, що Уряд дотримається усіх домовленостей і не допустить кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів», — зазначили в Асоціації міст України.

За матеріалами Чернігівського РВ АМУ

Офісу реформ у Чернігівській області