Городнянська міська рада
Новини

Спалювати листя та суху траву небезпечно

Досі спалюєте опале листя та суху траву? Помилково думаєте, що попіл підвищує родючість ґрунту? Українські винахідники вже розробили технології, що дозволяють використати опале листя більш безпечно та ефективно. З нього можна виготовити:

  • папір , транспортну тару та посуд; 
  • будівельні та оздоблювальні матеріали;
  • тверде та рідке паливо, біогаз;
  • клітковину, легкозброджувальні вуглеводи та сорбенти.

За інформацією громадської організації  “Досить труїти Кривий Ріг”, у спеціалізованій базі даних Українського інституту інтелектуальної власності «Винаходи (корисні моделі) в Україні» міститься біля 100 патентів, які прямо чи опосередковано пропонують способи як з користю використати опале листя. За даними Google Академії, за роки незалежності українськими вченими опубліковано понад 300 робіт, присвячених проблемам утилізації цих рештків. А за даними Google Patent Search, взагалі у світі існує понад 5000 подібних патентів на винаходи.

Що ж до спалювання, то цей спосіб взагалі є неприйнятним та небезпечним:

  • дим, що утворюється, містить пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали. З повітрям вони потрапляють у легені та загострюють хронічні хвороби чи можуть викликати нові; 
  • спалювання є причиною масштабних пожеж у природних екосистемах. Полум’я охоплює гнізда птахів, вбиває тварин, комах, знищує дерева та рослини. Може завдати значної шкоди і домівкам людей та навіть цілим населеним пунктам;
  • разом із травою згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту. Висока температура знищує накопичену в ґрунті органіку, збіднює його склад і порушує структуру. Для відновлення 1 см родючого шару необхідно близько 100 років.

Тож бережіть себе та своїх близьких, дбайливо ставтеся до довкілля та не довіряйте міфам.

Джерело: https://cutt.ly/DcFzNR4