Городнянська міська рада
Новини

     Сьогодні всіма земельними справами займаються всього двоє співробітників земельного відділу міської ради – головний спеціаліст Ірина Безпала і начальник відділу Ігор Сергієнко. З впровадженням воєнного стану земельний відділ зіткнувся з новими викликами й труднощами

– До закінчення воєнного стану в країні діє заборона на безоплатну передачу земель комунальної власності, надання дозволів і розроблення відповідної документації. Тому чимало людей зіткнулись із рядом проблем й тимчасовою неможливістю реалізувати свої життєві плани. В зв’язку з цим нам доводиться чимало часу  витрачати на роз’яснення, не менше зусиль потребують листування, відповіді на запити й інша інформаційна складова нашої роботи, – зазначив Ігор Сергієнко.

    Окрім заборон, з яким зіткнулись жителі громади, тимчасові труднощі долають і сільгоспвиробники, які мають поля у прикордонні, ріллю, забруднену вибуховими речовинами та пристроями, або відчужену на потреби оборони. Тобто, фактично частину земель аграрії не використовують, проте сплачувати за її оренду мусять. Ця проблема й досі лишається неврегульованою, а із запитаннями керівники підприємств йдуть саме у земельний відділ.

     Як хліборобів, так і «земельників» непокоїть питання перспективи таких недоступних для обробітку земель – вже два роки вони не обробляються ,й невідомо скільки часу лишатимуться недоступними. Тим часом рілля перетворюється спочатку на дернину, а згодом заростає самосійним лісом, втрачаючи свої родючі властивості.

     Окрім цього, земельний відділ продовжує роботу над переукладанням угод по оренді землі, які дістались нашій громаді у спадок від колишньої райдержадміністрації. Головна ідея цієї справи не стільки у тому, щоб юридично оновити земельні взаємовідносини, а у тому, щоб підвищити процентну ставку до об’єктивної, на рівні 8% й наповнювати таким чином бюджет громади.

     Роботи чимало. Проте спеціалісти земвідділу роблять свою справу. Кажуть, у роботі їм дуже допомагають дружні партнерські відносини із більшістю місцевих сільгоспвиробників і землевпорядних організацій, які базуються на взаємній повазі і розумінні.

     Землевпорядники вчергове звертаються до земляків із настійливим проханням упорядкувати належним чином документи на пайову землю чи присадибні земельні ділянки до 1 січня 2025 року, щоб у подальшому не мати додаткових проблем.