Сьогодні відбулась виїзна приймальня Городнянської міської ради в Лемешівському старостаті. З мешканцями Лемешівки зустрічався голова міської ради Андрій Богдан, начальниця відділу кільтури, сім’ї, молоді та спорту, депутатка обласної ради Олена Яцкова та керуюча справами (секретар) виконкому Ірина Підлісна.
Нині в Лемешівці мешкає 231 людина, хоча офіційно зареєстрованих налічується понад 330 жителів. Ще четверо проживають у селищі Мальча. В Рубежі нині зареєстрований один мешканець, але фактично не проживає жодної людини. У місцевій початковій школі навчається 11 дітей. Учнів же старших класів, яких налічується 16, возять шкільним автобусом у Хоробичі.
Нині є проблеми з медичним обслуговуванням людей – у Лемешівку фельдшер приїжджає тільки один раз на тиждень, молодшого медичного працівника нема взагалі. Тому у всі інші дні ФАП перебуває зачиненим і людям нема де навіть придбати необхідні ліки. Міський голова пообіцяв зустрітись з керівництвом ЦНПМСД найближчим часом і виправити таку ситуацію, адже так не повинно бути. Доступ до ліків у людей повинен бути завжди, а медичний працівник повинен з’являтись у селі хоча б двічі на тиждень.
Обурювались лемешівці і невиплатою орендної плати сільгосппідприємством, яке очолює Владислав Зюзь. Заборгованість «тягнеться» вже понад два роки. Між тим в оренді у нього перебуває половина людських паїв. Якщо ситуація не змінюється і люди невдоволені діями орендаря, єдиним виходом у такій ситуації є вирішення питання про розірвання договору та примусове стягнення боргів через суд. Якщо люди ініціюють ці кроки, міська рада допоможе їм з юридичним супроводом, – пообіцяв Андрій Богдан.
Місцевий фермер Олександр Крупенич озвучував проблему з замінуванням земель – як дізнатись точно які землі можна обробляти, а які – ні? Цікавились люди і як буде під час дії закони про п’ятикілометрову зону від кордону – кому і як треба оформляти дозволи на проїзд та проживання, чи можна буде вивозити на продаж вирощену власноруч сільгосппродукцію? Ірина Підлісна пообіцяла після засідання завтрашнього виконкому, де й розглядатиметься детально це питання, довести відповіді на всі питання через старосту.
Турбує місцевих жителів і питання доріг – кажуть, вони захаращені гіллям з дерев на узбіччях настільки, що шкільному автобусу без пошкоджень неможливо розминутися із зустрічним транспортом. Ну й , традиційно, стан дороги місцями жахливий. До того ж взимку нема належного розчищення доріг між населеними пунктами від снігу. Міський голова пояснив, що ці дороги не перебувають у відомстві міської ради, тому вона не має права здійснювати будь-які роботи на них – це трактується як нецільове використання коштів і за це передбачена відповідальність в разі порушення норм законодавства. Якщо проблема снігу тимчасово зникла з приходом весни, а капітального ремонту дороги до закінчення війни не обіцяють, то розчистку доріг від парослі на узбіччі відповідні служби здійснюють в плановому порядку на території доріг громади. Але щоб не чекати, поки дійде черга, можна за допомогою комунальних працівників та бензопил спробувати трохи покращити становище на найбільш проблемних ділянках дороги.
Міський голова також відповів на індивідуальні питання громадян, в тому числі пообіцяв одній з жительок села, в якої два сини служать, відремонтувати колодязь біля її двору. Тим більше, що кільце для цього вже придбане.
Колишній сільський голова Василь Коновалов завершив бесіду фразою:
–Головне, щоб на нас ворожі ФАБи не летіли, як на Сумщині, у Великій Писарівці, яку стирають з лиця землі. Решту проблем можна вирішити й пережити. Селяни у нас до труднощів звичні, бо на селі життя ніколи не було легким.