Городнянська міська рада
Новини

      Сьогодні в міській раді відбулась нарада, присвячена питанням дії прикордонного режиму, реаліям життя в прикордонних селах, земельним питанням, яких виникає безліч у агровиробників, які продовжують працювати в прикордонні. Саме тому до діалогу долучились всі задіяні структури – фахівці міської ради, старости прикордонних сіл, військові, прикордонники, представники поліції та  МЧС, будівельники-підрядники, які зводять укріплення та фахівці з області в земельних питаннях

       Військові зазначили, що співпраця з владою громади й старостами забезпечена на належному рівні. Основна увага приділяється безпеці людей, в тому числі й щодо замінованих територій. Вони закликають громадян не нехтувати забороною відвідування лісу й полів, адже таблички з надписом «Обережно, міни!» можуть бути зняті самими громадянами, або зіпсуватись за два роки, а тому слід бути дуже обережними як людям, так і фермерам, які працюють на полях. Вкотре наголосили на підступності ворога, а тому просять громадян при звуках сирени про повітряну тривогу не бути легковажними і перебувати в укритті або іншому безпечному місці. І хоча ситуація на кордоні, незважаючи на різні чутки, які не мають під собою підгрунтя, стабільна й контрольована, вона може змінитись в будь-який час. А тому старости й міська влада повинні напрацювати чіткий механізм злагоджених дій  уразі необхідності евакуації людей з прикордонних сіл. Військові також ознайомили наочно всіх учасників зібрання з правилами мінної безпеки.

    Міський голова Андрій Богдан і фермери піднімали питання, що стосуються обробітку землі в прикордонних умовах – які дозволи треба, щоб сільгоспвиробники могли далі продовжувати свою діяльність в ближньому прикордонні, на якій відстані від оборонних укріплень можна обробляти землю, чи можна в період стради та обробки полів ядохімікатами працювати на полях в період комендантської години, адже певні види робіт виконуються саме вночі? І – найболючіше – як бути з людськими паями, які взяті в оренду, але не можуть оброблятись через забрудненість території мінами та іншими військовими предметами? Люди позбавлені можливості отримувати орендну плату, а орендарі – можливості обробляти цю землю. Чи є якийсь механізм врегулювання цієї ситуації? Як виявилось, конкретних відповідей на це запитання нема, а те. що є, не влаштовує фермерів і людей. Андрій Богдан подав пропозицію провести заміну невитребуваних паїв з 1.01.2025 року, коли нові норми земельного закону вступлять в дію на ті людські паї, які перебувають в оренді, але не обробляються через названі причини. Але для цього треба, щоб в державі розробили відповідний механізм. Всі погодились, що треба просувати це питання «у верхи», щоб змусити владу повернутись обличчям до даного питання.

     Хвилювало людей й питання дії нових правил прикордонного режиму. Прикордонники  заспокоїли: прикордонний режим діє лише в п’ятикілометровій зоні від кордону. При цьому населені пункти не підпадають під це поняття. Тобто, для проживання і перебування в прикордонному селі ніякі дозволи не потрібні. Як і для відвідин родичів, які там мешкають. За єдиної умови – якщо переміщуєтесь з села в інший населений пункт або навпаки, на дорозі з точки А в точку В не зупиняєтесь щоб відпочити, перекусити, позбирати квіти, гриби чи ягоди. Якщо ж плануєте зупинку або якісь дії – дозвіл брати необхідно. Як і для проведення будь-яких робіт за межами села в п’ятикілометровій зоні від кордону   – на дорозі, в полі чи в лісі. Щоб спростити процедуру надання дозволу для фізичних осіб, мешканці села можуть подавати свої прізвища через старосту списком у 105-ий прикордонний загін. Дозволи нададуться, роздрукуються, і їх треба буде носити при собі , якщо виконуватимуться якісь роботи поза межами села. А  юридичним особам  звертатися до прикордонників слід індивідуально для отримання дозволу на проведення певних робіт.