ПРО ЩО ГОВОРИЛИ ГОЛОВИ ГРОМАД ЧЕРНІГІВЩИНИ НА ЗАСІДАННІ ЧернігівськОГО регіональнОГО відділення Асоціації міст України.
Одне з найактуальніших питань на сьогодні — це виклики, які очікують громади у новому опалювальному сезоні та питання бюджету.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розказав, що Асоціація міст України зібрала 90 пропозицій від муніципалітетів щодо змін до бюджету. З них вивели 16 основних та просувають далі на рівні парламенту. Серед питань і збільшення ПДФО.
—Тут є і позитив, і негатив. Ви пам’ятаєте, що плюс 4% закінчуються в цьому році, вони надавались на опалювальний сезон. Проект бюджету сформований з цими 4%, тобто 64% будуть з 2023 року. Щодо можливого негативу. Зараз обговорюють питання щодо ПДФО із зарплат військовослужбовців. Мінфін стверджує, що таке звільнення від ПДФО військових, призведе до зростання їхніх зарплат. Я прошу кожного на своєму рівні поговорити з начфінами, з вашими військовими. Це жодним чином не вплине на їхні зарплати. Це тільки вплине на рівень надходжень до ваших місцевих бюджетів. Це буде мінус 54 мільярди гривень, — наголосив він.
Також він розказав, що в держбюджеті передбачено 1.4 млрд гривень на закупівлю спеціального обладнання на випадок, якщо виникнуть надзвичайні ситуації під час опалювального сезону. Мова про переносні котельні, пункти обігріву та інше. Олександр Слобожан підкреслив, АМУ просила на ці потреби в 4 рази більше.
Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко звернув увагу присутніх на те, що часи вимагають індивідуального підходу до формування місцевих бюджетів в різних областях. Адже варто враховувати ситуацію, яка там складається внаслідок війни:
—У нас зараз ситуація із бюджетними надходженнями різна, в залежності, де були військові дії. Чернігів надзвичайно сильно постраждав економічно. Велика кількість бізнесу зруйнована і загальні втрати – це десятки мільйонів доларів. Відповідно, є втрати і бюджетних надходжень, втрачені тисячі робочих місць. На сьогодні ми по освітній субвенції вивалюємся – це катастрофа. Західні області навпаки в плюсі. Людей більше – податків більше.