Городнянська міська рада
Новини

  Люди знову можуть оформлювати свої присадибні земельні ділянки

   Відповідно до п.5 ст. 27 розділу Х перехідних положень Земельного кодексу України, безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

 – Проте ця заборона не стосується передачі у приватну власність земельних ділянок власникам розташованих на цих ділянках об’єктів нерухомого майна – будівель і споруд. Також дозволяється безоплатна передача у приватну власність тих земельних ділянок, які були передано у користування до набрання чинності положень цього Кодексу.

Громадяни, які мають у своїй власності житловий будинок, право власності на який

оформлено належним чином, можуть оформити земельні ділянки згідно ст.121 Земельного кодексу України: у селах – не більше 0,25 гектара, селищах – не більше 0,15 гектара і в містах – не більше 0,10 гектара, – пояснив начальник земельного відділу міської ради Ігор Сергієнко.

     Для оформлення права власності на земельну ділянку необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Розробником технічної документації, відповідно до статті 26 Закону «Про землеустрій» можуть бути юридичні особи чи фізичні особи-підприємці, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працюють сертифіковані інженери-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою.

     Вартість послуг, а також тривалість виготовлення технічної документації узгоджується між замовником та розробником. 

     Після отримання замовником технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та витягу з Державного земельного кадастру, який містить кадастровий номер земельної ділянки, дані документи подаються на розгляд сесії органу місцевого саморядування для передачі земельної ділянки у приватну власність. 

     За результатами розгляду на сесії власник отримує рішення (витяг) органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність, після чого ще  необхідно провести державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.