На Святвечір у Городні відзначили 20-річчя Німецького культурного центру «Взаємодія». Ця громадська організація об’єднала у громаді не тільки етнічних німців чи людей, які мають генеалогічне коріння, пов’язане з Німеччиною, а й тих, кому близька і цікава німецькі культура, традиції, кулінарія, особливості побуту та інші сфери національного характеру.
Символічно, що заснування Центру припало саме на переддень Різдва, хоч у далекому 2003 році засновники спільноти – подружжя Миколи і Валентини Хмеленків разом із Сергієм Екком не замислювались над символізмом. Громадська організація в цей день просто отримала документи про реєстрацію. Ще одним знаковим збігом стало й те, що перша зустріч спілчан із гостями з німецького міста Констанц у перший рік свого існування припала на 3 жовтня – День німецької єдності.
За допомогою Центру кілька разів організовували відпочинок 14 дітей у дитячих
мовних таборах в Одесі, Євпаторії, Скадовську, Саках, Бахчисараї, Миколаєві й на Закарпатті. За сприяння Асоціації німців України оздоровили 22 дітей з особливими потребами разом із батьками, також по кілька разів, двоє студентів-контрактників отримували фінансову допомогу, а талановитий юний музикант Денис Бенедик отримав підтримку для участі в Міжнародному конкурсі піаністів. 26 юних футболістів разом із тренером та медпрацівником неодноразово брали участь у футбольних турнірах за підтримки Центру, й три роки поспіль перемагали на турнірі з міні-футболу за перехідний кубок Асоціації німців України.
Головні акценти «Взаємодії» завжди ставились на створенні можливостей для розвитку дітей та молоді. Чого тільки варті успіхи танцювального колективу «Цауберзайтен» під керівництвом Олени Дудко, який ставав неодноразовим дипломантом і переможцем більш як 20 обласних, Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів. Юні танцюристи були постійними учасниками щорічних фестивалів дитячої та юнацької творчості «Зонненштраль» у Білій Церкві та Феодосії, а Олена Дудко стала переможницею конкурсу Авангард німців України – «Унзере бестен» у 2016 році.
Окремим напрямком творчості «Взаємодії» є поезія. Подружжя Миколи й Валентини Хмеленків неодноразово представляли Чернігівщину на Форумах національних меншин, де читали власні вірші й авторські переклади Тараса Шевченка на німецьку. У їхньому творчому доробку – численні премії літературних і художніх конкурсів, книга поезій на чотирьох мовах, а ще – більше двадцяти пісень, покладених на музику місцевих композиторів.
До плідної творчої роботи Центру варто додати й уміння відпочивати та святкувати. Одними з перших саме «німці Городнянщини» почали організовувати пізнавальні екскурсії для людей похилого віку, яких у Німеччині поважно називають «сеньйорами», подібні ж екскурсійні подорожі цікавими місцями Чернігівщини й України організовувались і для дітей. Доброю традицією спілчан є святкування німецьких та українських свят з дотриманням національних традицій і кулінарії.
Після повномасштабного вторгнення Німецький культурний центр матеріально підтримує 14 осіб вразливих категорій адресними грошовими й продуктовими допомогами. А ще має налагоджену взаємодію поміж спілчанами, котрі завжди готові прийти на допомогу один одному.
Своє двадцятиріччя німецький культурний центр відзначив у теплій атмосфері поміж однодумців. Для дітей та онуків спілчан провели цікаву конкурсну програму на Різдвяну та новорічну тематику, зробили виставку святкових страв національної німецької кухні, які потім смакували за дружнім, майже родинним столом.