Городнянська міська рада
Новини

Міський голова Андрій Богдан взяв участь у засідання Правління Асоціації міст України в режимі відеоконференції

13 травня в режимі відеоконференції відбулося засідання Правління Асоціації міст України на якому було розглянуто ряд питань: про бюджетне забезпечення територіальних громад в умовах пандемії; про відновлення дії Порядку проведення державного архітектурно-будівельного контролю в частині повноважень місцевого самоврядування; про схвалення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок оренди державного та комунального майна» для забезпечення прав розпорядження комунальним майном; про недопущення обмежень прав громадян України під час місцевих виборів; про прийом в члени АМУ.

         На засіданні було ухвалено ряд звернень до Верховної Ради та Президента України.

         Правління Асоціації міст України звернулося до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, керівників депутатських фракцій і груп та всіх народних депутатів не допустити схвалення законопроектів, що розбалансують бюджети місцевого самоврядування. Так, мова йде про можливе недоотримання місцевими бюджетами 76 млрд гривень.

         “У Верховній Раді України в 2020 році значно почастішали законодавчі ініціативи щодо зменшення ставок загальнодержавних податків, що зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування; місцевих податків та зборів; встановлення пільг зі сплати цих податків та зборів; збільшення видатків з місцевих бюджетів. Законопроекти народних депутатів не містять фінансово-економічних обґрунтувань, балансування доходів та видатків як державного ,так і місцевих бюджетів. Та не передбачають компенсацій місцевим бюджетам, чим порушують норми статті 142 Конституції України, статті 103 Бюджетного кодексу України”, – підкреслив голова Асоціації міст України, міський голова  Києва Віталій Кличко. В Асоціації переконані, що такі законодавчі ініціативи призведуть до зменшення доходів бюджетів місцевого самоврядування щонайменше на 76 млрд гривень, а це – четверта частина доходів територіальних громад. В той же час органи місцевого самоврядування залишаються відповідальними за реалізацію прав громадян на освіту, охорону здоров’я, соціальну допомогу та інші, забезпечення систем життєдіяльності населених пунктів, здійснення благоустрою.

         Відтак, Правління Асоціації міст України звертається до Верховної Ради України зупинити законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення доходів громад та розбалансування Державного бюджету та бюджетів територіальних громад.

         Також Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. За словами голови Асоціації міст України Віталія Кличка, 13 березня 2020 року уряд схвалив постанову №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», відповідно до якої призупинені на невизначений термін повноваження органів місцевого самоврядування щодо державного архітектурно-будівельного контролю. “Процес містобудування є безперервним, а показники ефективності роботи місцевих органів ДАБК свідчать про значну кількість порушень вимог містобудівного законодавства, які не припиняються й далі. І неприпустимо залишити сферу містобудування без контролю, особливо у весняно-літній період, коли процеси будівництва активізуються. Така безконтрольність створює низку ризиків, в першу чергу, для громадян, які позбавляються з боку держави та органів місцевого самоврядування права на належний захист своїх інтересів від недобросовісних забудовників”, – наголосив Віталій Кличко.

На засіданні було  ухвалено звернення до Верховної Ради та до Президента України не допустити зміни виборчого законодавства на місцевих виборах, що мають відбутися цієї осені – 25 жовтня. Так, мова йде про недопущення перекладення фінансової відповідальності щодо організації та проведення місцевих виборів на місцеві бюджети. А також – недопущення зміни моделі проведення виборів у громадах до 90 тисяч осіб – замість мажоритарної на пропорційну.

У зверненні, зокрема, йдеться, що відповідно до норм чинної Конституції України чергові вибори до органів місцевого самоврядування мають відбутися 25 жовтня 2020 року. Порядок проведення виборів, їх організація, система виборів унормовані Виборчим кодексом України, який був схвалений Верховною Радою 19 грудня 2019 року з урахуванням зауважень Президента та набрав чинності 1 січня 2020 року. Виборчий кодекс України, що діє сьогодні, гарантує суб’єктам виборчого права реалізацію їх прав обиратися та бути обраними та визначає концептуальні принципи проведення місцевих виборів.

До засідання по відеозв`язку долучилися 52 міських голови, в тому числі  міський голова Городнянської міської ради, член Правління Асоціації міст України Андрій Богдан.

Станом на 13 травня до Асоціації міст України входить  502 об’єднані громади.