Городнянська міська рада
Новини

Для тих, хто надав прихисток переселенцям на період війни

Постановою КМУ від 19 березня № 333 затверджено Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Компенсація надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками витрат, пов’язаних з таким розміщенням.
Якщо ви розмістили або маєте бажання прихистити внутрішньо переміщених осіб, то ви повинні знати:

  1. Власник житла особисто (або звернутися за допомогою до виконавчого комітету міської ради) повинен внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу “Прихисток” (https://prykhystok.gov.ua/ ).
  2. Власник житла може розраховувати на компенсацію лише тоді, коли особи, які тимчасово проживають у його приватному помешканні, мають статус внутрішньо переміщених осіб. Таку довідку про взяття на облік видає структурний підрозділ з питань соціального захисту населення. У Городні він знаходиться за адресою вул. Троїцька, 11.
  3. У разі відсутності документів на право власності приміщень приватного житлового фонду, підтвердженням права власності на житло у селах може бути виписка з погогосподарської книги. Громадянам треба звернутися до відповідних старостинських округів.
  4. Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву до виконавчого комітету міської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу. Власник жилого приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.
  5. Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення заяву за відповідною формою. Заява розглядається протягом п’яти робочих днів з дня її отримання.
  6. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.
  7. Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.
  8. Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

За роз’ясненнями можна звернутися за тел. 098 959 96 56.