Держава фінансово підтримує патронатні сім’ї
Професія патронатного вихователя – для Вас, якщо Ви:
- є громадянином України
- маєте позитивний досвід виховання дітей (власних, або влаштованих дітей/ практична педагогічна робота)
- готові прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах,
- маєте задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей
- не були засудженими, або позбавленими батьківських прав
- маєте житло (власне, або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину
- разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї готові пройти навчання за тренінговою програмою
- підтримуєте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів за ради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.
Вимоги щодо загальної житлової площі помешкання, у якому надається послуга патронату над дитиною відсутні. На етапі пошуку та первинного відбору основною вимогою є можливість виділити принаймні одну окрему кімнату для проживання дітей, яким надається послуга патронату. Важливо, що ця кімната не може водночас бути помешканням жодного іншого члена сім’ї.
Кандитат у патронатні вихователі повинен бути готовий залишити попереднє місце роботи, однак лише з моменту укладання договору рпо надання послуг патронату та влаштування першого випадку.
Бажаючим спробувати себе в патронаті варто звернутися до Центру надання соціальних послуг Городнянської міської ради та подати такі документи:
- заяву;
- копію паспорта громадянина України;
- копію трудової книжки (у разі наявності);
- висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним;
- довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
- копію документа, що підтверджує право користування житловим приміщенням;
- письмову згоду усіх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, на влаштування дитини під патронат, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з помічником має надати згоду на проходження навчання за програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.
Вимоги прописані в Постанові КМУ №148 від 16.03.2017р. «Деякі питання здійснення патронту над дитиною»закріплено ряд вимог, яким повинен відповідати майбутній патронатний вихователь.
Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3842 грн. (1921х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4790 грн. (2395х2).
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) (2270х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.
За інформацією Міністерства соціальної політики України