Аварій на дорогах більшає через безвідповідальність водіїв
У поточному році Городнянщина вже побила тривожний рекорд з дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Якщо у минулому році за дев’ять місяців на дорогах Городнянської та Тупичівської громад їх трапилося 24, то у поточному маємо вже 39. Ситуація тривожна, зважаючи на те, що світловий день скорочується і час сутінок і темряви тільки зростатиме. Згодом до фактору недостатньої видимості додадуться ще ймовірні ожеледі.
–Головними причинами є перевищення допустимої швидкості руху транспортних
засобів, недотримання безпечної дистанції і алкогольне сп’яніння водіїв. Останній фактор є тенденційним, бо у поточному році вже маємо 134 водія, на яких складені протоколи за керування транспортними засобами у нетверезому стані. Аварії на дорогах Городнянщини забрали три життя і травмували ще 15 осіб, – зазначила заступниця начальника відділу поліцейської діяльності №1 (м. Городня ) Марина Шуляк.
Поліцейські зазначили, що нетверезі водії, які до того ж перевищують швидкісний режим, нерідко стають жертвами власної безвідповідальності, бо забувають про фізичні наслідки війни – зруйновані мости, нові об’їзди та залишки блокпостів й інших фортифікаційних споруд. П’яні на великій швидкості просто врізаються у подібні конструкції, бо вчасно не помічають перепон і не можуть швидко зреагувати.
Ще однією негативною тенденцією є керування транспортом без відповідних документів. Таких порушників виявлено 207 (з них на неповнолітніх -14 ), серед яких є й ті, кого позбавили водійських посвідчень через попередні порушення правил дорожнього руху. На жаль, маємо й двох юних водіїв скутера і мотоцикла, які керували своїми двоколісними конями, не маючи жодних документів та стали учасниками ДТП.
Новою проблемою для водіїв стають власники електросамокатів, серед яких більшість дітей. При цьому водії новітніх транспортних засобів переважно не знають правил дорожнього руху і їздять по дорогах на власний розсуд, тому часто створюють аварійні ситуації на дорогах. Зважаючи на те, що електросамокат здатен досягати швидкості 35 кілометрів на годину – просте зіткнення навіть із бордюром чи огорожею може привести до травм самокатника.
Поліцейські також просять звернути увагу батьків і всіх небайдужих на те, чи мають діти і дорослі на своєму одягу світловідбиваючі елементи. Такі елементи дають змогу водіям бачити пішоходів раніше і виразніше в сутінках та темряві, що убезпечує дорожній рух загалом і зменшує кількість дорожньо-транпортних пригод. Якщо таких елементів нема – треба своєчасно подбати про них. Вони продаються у магазинах міста і їх неважко закріпити на верхньому одязі чи шкільному рюкзаку.
На знімках: наслідки дорожньо-транспортних пригод.