Андрій Прокопенко: «Головна умова для того, щоб інновація втілилась у життя, – це віра у себе»
В обласному центрі 22 листопада вперше організували регіональний інноваційний форум. Його учасники говорили про те, як сформувати ефективну інноваційну екосистему, щоб Чернігівщина стала більш привабливою для інвесторів.
Захід зібрав науковців, підприємців, експертів у сфері інновацій, представників органів влади та місцевого самоврядування і став платформою для обговорення технологічних трендів, презентації інноваційних проєктів, обміну досвідом.
У форумі взяли участь голова ОДА Андрій Прокопенко, заступник голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Яна Підлісна.
«Сьогодні ми проводимо перший інноваційний форум. Його формат є максимально корисним. Тому що він поєднує і новаторів, і інвесторів, і реальний сектор економіки. Співорганізатором форуму стала Державна інноваційна фінансово-кредитна установа», – зазначив Андрій Прокопенко і також подякував за допомогу в організації заходу АТ «Полікомбанк» та Чернігівському національному технологічному університету.
Голова ОДА акцентував, що область має значний потенціал для генерування інноваційних ідей. Адже тут працюють 14 наукових установ та майже 700 наукових працівників. 10% промислових підприємств – інноваційно-активні.
«І хоча 10% – не дуже велика цифра порівняно з Південною Кореєю і Китаєм, нам є, куди рости. Дякую всім, хто подав ідеї на конкурс інноваційних проєктів. Переконаний, що їх реалізація приведе область до успіху», – сказав Андрій Прокопенко і додав:
«Головна умова, щоб інновації втілилися в життя, – віра у себе. Як ви знаєте, компанія «Apple» колись починалася з гаража, компанія «Facebook» починалася з кімнати в гуртожитку. Тож ніколи не зупиняйтеся – і вас обов’язково чекає успіх».
Яна Підлісна висловила вдячність облдержадміністрації за організацію форуму та ініціативи, які дозволяють стимулювати розвиток інновацій на Чернігівщині. Вона зазначила, що Державна інноваційна фінансово-кредитна установа готова надати підтримку всім зацікавленим представникам науки та бізнесу:
«Звертайтеся до нас. І ми підкажемо, як знайти партнерів і куди рухатися, якщо є бажання стати новатором. Пам’ятайте, що ви не одні. Маємо значні можливості у сфері інноваційно-інвестиційного співробітництва».
Учасники форуму під час двох тематичних панелей говорили про важливість співпраці між науковими установами, бізнесом та державними органами, інноваційні підходи в розвитку ІТ-середовища області, високотехнологічні розробки. Також акцентували на фінансовій підтримці стартапів, у тому числі за участі держави та інших інвесторів.
Завершився захід підбиттям підсумків конкурсу «Краща інноваційна розробка регіону».
Довідково. На конкурс було подано 14 робіт. Диплом переможця й нагороду в сумі 9600 гривень отримало ТОВ «ПК «Пожмашина» за конкурсну роботу «Автоцистерна пожежна АЦ-8-60(ТGS 33.360)-515 М). 2 місце посіла робота «Біологічний препарат Хетомік – ефективний засіб захисту сільськогосподарських рослин від збудників хвороб та підвищення їх продуктивності» Інституту сільськогоподарської мікробіології та агропромислового виробництва НАНУ, нагорода – 7600 гривень, 3 місце – «Визначення вмісту калійних та нітрогенвмісних поживних речовин у грунті електрорезонансним способом» Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут», 5700 гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації