Городнянська міська рада
Новини

17 квітня – День пожежної охорони

Зазвичай героями публікацій про рятувальників стають співробітники, які працюють на передовій, борються з вогнем, рятують людей і майно від безжальної стихії. Робота інспектора районного сектору з надзвичайних ситуацій не настільки яскрава і героїчна, як у його колег, проте не менш, а іноді й більш важлива. Бо саме інспектор відповідає за перше слово девізу служби порятунку: «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Саме над запобіганням пожеж, техногенних катастроф і організацією цивільного захисту непомітно, проте системно працює головний інспектор, майор Тарас Карпенко.

За 25 років служби, певно, довелось побачити чимало. Що вражає найбільше?

-Вражають зазвичай наслідки надзвичайних подій, причинами яких часто є недбальство, несвоєчасно проведені роботи по запобіганню тим самим пожежам, невідповідне ставлення до ризиків. Мені доводиться регулярно виїжджати на місце подій і документувати те, що вже сталося, тому все це я бачу на власні очі постійно. Звичайно, можу й передбачити наслідки, наприклад, відсутності вогнегасника чи сигналізації.

-Яким чином можна запобігти пожежам?

Вже давно розроблено комплекс дій, які зменшують ризики займань практично до нуля. Це – вогнезахисна обробка дерев’яних поверхонь, комплексна перевірка стану електромереж, протипожежна сигналізація, обладнані точки оперативного пожежогасіння (гідранти, вогнегасники, тощо.) На жаль, на наших підприємствах, в установах і організаціях до цього ставляться не дуже відповідально й більшість з них мають проблеми з відповідним обладнанням. Є відповідні проблеми й у населення, мабуть тому і горимо – постійно і системно.

– Які техногенні небезпеки актуальні для Городнянщини?

– Найбільші ризики мають сховища аміаку і паливно-мастильних матеріалів. Ці небезпеки зазвичай тяжіють до відповідних виробництв, заправок, нафтобаз. У нас таких об’єктів небагато і всі вони підтримуються у відповідному стані.

-Наскільки актуальним є цивільний захист? Як його можна застосувати до місцевих умов?

-Просто слід виконувати вимоги. Наприклад, якщо проводяться навчання у колективі на підприємстві кому і куди треба виходити у разі пожежі – кількість жертв, у разі реальної пожежі мінімальна. Якщо ж до навчань ставляться у форматі: прочитав і забув, проте розписався, то в стресовій ситуації реальної пожежі може трапитися різне. На жаль, і трапляється.

-Що ви хотіли б донести до наших читачів? З чим звернутися принагідно?

-Перш за все хочу, щоб люди частіше замислювалися про ймовірні небезпеки і завбачливо видаляли причини ймовірних пожеж – чистили кіптяву в димарях, оновлювали електричні дроти, встановлювали системи захисту від блискавок. Зараз, навесні, було б добре, аби не спалювали суху рослинність чи сміття. Керівникам підприємств і власникам бізнесів нині варто замислитись про встановлення протипожежних сигналізацій та провести обробку дерев’яних конструкцій, бо з 4 березня поточного року внесено ряд змін в адмінкодекс, згідно яких штрафи за порушення правил пожежної безпеки виросли в рази. І якщо раніше можна було відбутися символічними 34 чи 102 гривнями, то тепер доведеться викласти від 3060 до 6120 гривень за випалювання рослинності, а недотримання правил в установах і організаціях вартуватиме від 1700 до 3400 для громадян, а для керівників від 3400 до 5100 гривень.

Нині служба з надзвичайних ситуацій активно реформується, як буде організовано роботу інспекторів служби з надзвичайних ситуацій ще остаточно невідомо. Ймовірно, що цей підрозділ буде підпорядковано Чернігівському управлінню, при тому, що пожежні частини залишаться на місцях.

За матеріалами газети «Новини Городнянщини»

На знімку: Тарас КАРПЕНКО перед виїздом на місце пожежі.