Городнянська міська рада
Новини

13 березня – День землевпорядника

У Городнянській громаді всіма земельними питаннями опікується відділ земельних відносин міської ради. Напередодні професійного свята начальник відділу Ігор Сергієнко дав інтерв’ю про насущні земельні питання територіальної громади, бо відносно недавно до міської ради приєдналися нові старостати з новими землями.

 – Які проблеми прийшли разом із новими землями у громаду?

 – Нещодавно ми отримали близько 4,5 тисячі гектарів нових земель, при цьому близько 20% з них – є землями історико-культурного призначення і природно-заповідного фонду. Слід розуміти, що заповідні території, більшість з яких є ландшафтними та ботанічними заказниками взагалі не можна використовувати в будь-якій господарській діяльності. Землі ж історико-культурного призначення можна використовувати для окремих видів діяльності за погодженням з Міністерством екології. Окрім цього нині нам доводиться врегульовувати орендні відносини стосовно земель сільськогосподарського призначення. Донедавна у громаді ставка оренди землі сільськогосподарського призначення була 6%, а по сільрадах які приєдналися – 3%. На останній сесії міської ради депутатами за погодження комісії Городнянської міської ради з питань комунальної власності, земельних відносин, охорони природи та містобудівної діяльності прийнята орендна ставка у розмірі 8%. Тож тепер маємо виготовити та підписати близько 4 тисяч (!) додаткових угод.

 – Чи додалось питань у приватному секторі?

 – Так, нині маємо близько 200 гектарів неоформлених земель, які перебувають у індивідуальному землекористуванні громадян. Тож тим, хто збирається мати й обробляти городи, доведеться починати цей процес, так само, як це зробили недавно жителі                       с. Смичина й с. Дібрівного, бо існують чималі ризики втратити ці земельні наділи у разі їх не оформлення.

 – Побутує думка про те, що нині вже дуже важко отримати 2 гектари землі, які Держава гарантувала кожному громадянину України. Чи так це насправді і як важко отримати такі наділи у нашій громаді?

 – Насправді проблем із отриманням земель для ведення особистого селянського господарства нема. Проте слід розуміти, що не завжди вдасться отримати готову оброблену землю. Чимало земель не оброблялись з кінця 90-х років минулого століття і заросли самосійками й чагарниками, тож новим власникам доведеться розчищати свої наділи самотужки. Є ще одна особливість у цьому процесі. Є чимало таких бажаючих, які окрім того що хочуть отримати ділянку, ще й намагаються зобов’язати наш відділ знайти для них сільгоспвиробника, який би взяв той наділ в оренду. Тому принагідно хочу акцентувати увагу таких громадян на тому, що відділ земельних відносин не повинен вирішувати чиїсь господарські питання стосовно передачі земель приватної власності в оренду.

 – Незабаром відкриється ринок землі. Які особливості має Городнянщина в цьому контексті?

 – Одразу хочу заспокоїти всіх противників ринку землі. У п’ятидесятикілометровій зоні торгівля пайовою землею заборонена Державою, тож у нас практично нічого не зміниться. Індивідуальні ж наділи можна буде продавати, як і раніше, у встановленому законом порядку.

 – Які ще проблеми із землею маємо сьогодні?

 – По перше ми досі в юридичному полі не бачимо близько половини земель, оскільки близько 50% старих державних актів на землю досі не переоформлені. Тож власникам таких актів потрібно активізуватись й переоформити  свої права на землю. Є також проблеми із розташуванням ділянок у державній кадастровій системі. Тим у кого ділянка в цій системі знаходиться не на своєму місці відповідно до фактичного її місця розташування, потрібно звернутися до підрядної організації і «повернути» ділянку на своє місце. Також триває процес по оформленню нових земельних карт по сільрадах, які приєдналися до громади.

     З приходом весни роботи у співробітників земельних відносин додається, бо доведеться працювати безпосередньо по селам та у полях і все це їм доведеться вирішувати силами невеличкого колективу з трьох чоловік. Проте вони не скаржаться, а працюють та приймають громадян громади і надають все яку допомогу в правовому полі земельних відносин.

За матеріалами газети “Новини Городнянщини”