Городнянська міська рада
Новини

Застереження про електробезпеку

Шановні мешканці Городнянського району

АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» звертається до Вас із застереженням про електробезпеку.

Життя сучасної людини неможливе без благ цивілізації: електричного освітлення, холодильників, телевізорів, пилосмоків, комп’ютерів, кондиціонерів і таке інше. Для роботи цих електричних приладів на вулицях міст, селищ та сел нашої області та району прокладені повітряні та кабельні лінії, котрі підключені до трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів електроенергії.
Окрім зручностей, це електричне господарство створює потенційну загрозу для населення – ураження струмом у випадку недотримання спеціальних правил безпеки в електроустановках, а також правил поведінки й роботи в охоронних зонах цих мереж. Частіше за все, на жаль, ціною недотримання простих правил безпеки є життя людей.
На трасах підземних кабельних ліній виконуються земельні роботи, часто з застосуванням спеціальної техніки. Трапляються випадки незаконного будівництва гаражів та інших об’єктів без відповідного погодження з власником мереж. Крім пошкоджень електричних мереж з наступним відключенням великої кількості споживачів, це найчастіше призводить до можливості потрапляння населення під напругу.
При виконанні будівельно-монтажних робіт некваліфікованим персоналом створюється небезпека ураження електричним струмом у найбільш неочікуваних місцях, таких як поручні на ґанку будівель, деталі рекламних стендів і будь-які інші металеві конструкції.
Населення нашого району часто самовільно висаджує дерева, що високо ростуть, в охоронних зонах повітряних ліній електропередач, що є порушенням Правил охорони електричних мереж. У результаті стихійних явищ, сильних поривів вітру, ожеледиці відбувається падіння дерев на лінії електропередач із наступним обриванням або провисанням дротів. Аналогічні наслідки виникають при наїзді транспортних засобів на опори ліній електропередач чи обриванні дротів при несанкціонованому перевезенні негабаритних вантажів і т. п.
При зіткненні з обірваними чи провислими дротами або навіть при наближенні до лежачого на землі дроту, людина потрапляє під дію електричного струму та може бути уражена ним. «Дріт – людина – земля» – ось шлях, яким у цих умовах пройде електричний струм. Особливо часті пошкодження повітряних ліній електропередач після сильної грози, бурі, ожеледиці. Після таких явищ рекомендується виявляти підвищену пильність. До провислих або лежачих на землі дротів неможна не лише доторкатися, але й наближатися на відстань меншу, ніж на 8 метрів, адже електротравму можна отримати за рахунок шагової напруги, котра виникає через різницю потенціалів між точками дотику до землі. Земля, будучи провідником електричного струму, стає своєрідним продовженням обірваного дроту. Електричний струм «розтікається» по ґрунту, це може стати загрозою для людини, котра наблизилася ближче, ніж на 8 м, до місця замикання на землі.
Останнім часом почастішали випадки гибелі людей при підйомі на опори повітряних ліній електропередач, котрі знаходяться під напругою, з метою розкрадання або проведення самостійних робіт в електричній мережі. На частку таких випадків припадає 90% загиблих із загальної кількості постраждалих в області.
Іншим розповсюдженим явищем, що призводить до ураження електричним струмом, є несанкціоноване підключення, накидання дроту та інших предметів на дроти повітряних ліній електропередач, запуск повітряних зміїв біля ліній електропередач або зняття з них предметів, котрі зачепилися, підйом довгих металевих шестів, труб, дерев’яних вологих палок біля ліній електропередач.
Смертельну небезпеку становлять спроби розкрадання кольорових металів із діючих повітряних та кабельних ліній електропередач, проникнення з цією метою до розподільних пристроїв, трансформаторних підстанцій, силових щитів.
Шановні жителі нашого району! Цінуйте своє життя та здоров’я, запам’ятайте самі й розкажіть дітям і близьким прості правила електробезпеки:

·  не підходьте на відстань менше, ніж 8 м, до обірваного дроту електропередач, по можливості огородіть пошкоджене місце від дітей;

·  не влаштовуйте ігри під повітряними лініями електропередач, не розводьте під ними багаття;

·  не закидайте дроти та інші предмети на дроти повітряних ліній, дахи трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів, не запускайте поблизу ліній електропередач повітряних зміїв;

·  не заходьте до приміщення трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів, не заходьте за огорожу відкритих трансформаторних підстанцій; не залазьте на опори повітряних ліній електропередач;

·  не залазьте на дахи будинків та будівель, де поблизу проходять електричні дроти;

·  не виконуйте самостійно роботи в електричних мережах, користуйтеся послугами професіоналів;

·  не розбивайте лампи вуличного освітлення та ізолятори на опорах;

·  не висаджуйте дерева поблизу повітряних ліній електропередач і під ними;

·  не встановлюйте постійні та тимчасові споруди поблизу і під повітряними лініями електропередач, в охоронних зонах кабельних ліній електропередач без відповідних погоджень із власником цих ліній;

·  не захаращуйте під’їзди та підходи до об’єктів електромереж;

·  не виконуйте земельні роботи в охоронних зонах кабельних ліній електропередач без погодження з енергопостачальною організацією.
При виявленні пошкоджених повітряних, кабельних ліній електропередач, зламаних, відчинених дверей трансформаторних підстанцій і розподільчих пунктів, помічених спробах проникнення до приміщення з електричним устаткуванням сторонніх осіб, негайно сповістіть про це в Контакт-Центр АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» за номером 0-800-210-310; або в районний відділ поліції чи МНС. 
Бережіть життя та здоров’я.

                                                     Інженер Оперативно-диспетчерскої групи

                                                                                Мельник М.А.