Городнянська міська рада
Новини

У Городнянській ОТГ створять перші ОСББ в громаді – результат публічної консультації (продовження теми)

Ініціативні групи трьох багатоквартирних будинків Городні розпочнуть створення об’єднань співвласників, а голова громади особисто ініціює ухвалення програми підтримки новоствореним ОСББ. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 квітня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, ЖЕД-у та небайдужі мешканці багатоквартирних будинків обговорили можливості вирішення проблеми з управлінням своїми будинками та прибудинковими територіями після змін в законодавстві, а також дискутували щодо найбільш ефективних способів управління й можливих шляхів зростання рівня відповідальності кожного мешканця за власне житло в громаді. 

За словами голови Городнянської ОТГ Андрія Богдана для перших створених ОСББ міська рада готова розглянути можливість участі в програмі співфінансування ремонтів з бюджету громади на умовах 10% з будинку, 90% з бюджету.

“Я перший буду ініціювати на сесії, щоб вона за це проголосувала, але треба починати створювати ОСББ”, – зазначив він.

Голова також зауважив, що вікно можливостей для залучення можливих грантів, державної і міжнародної підтримки багатоквартирним будинкам, що створили ОСББ, рано чи пізно зачиниться, а отже, треба встигнути ним скористатися. Про підтримку будинків, які досі не визначилися з формою управління, вже давно не йдеться, додав він:

“Якщо ви скористаєтесь такими програмами і займетесь утепленням свого будинку, ви зекономите на опаленні, ваш будинок стане інвестиційно привабливим, а квартири у ньому будуть дорожчі”, продовжив Андрій Богдан.

Мешканка і голова кооперативного багатоквартирного будинку Олена Хихлуха поділилась досвідом створення ОСББ у своєму будинку:

“Наш будинок ніколи не був під ЖЕД, ми управляємо ним самостійно, але забезпечити потреби у капітальному ремонті й утепленню фінансової можливості ми не маємо. Я вже багато років вмовляю мешканців нашого будинку створити ОСББ, розповідаю їм про переваги, програми підтримки, але все марно, люди бояться, що їх ошукають”.

На це голова громади запевнив, що міська рада завжди готова підтримати ініціативних мешканців інформаційно, проводити роз’яснювальні зустрічі, пояснювати юридичні

аспекти, головне, щоб ініціатива йшла від самих співвласників будинку. Крім того, за словами Андрія Богдана, міська рада готова організувати поїздки мешканців багатоквартирних будинків Городні до інших громад, де успішно діють об’єднання співвласників, щоб перейняти досвід з ефективного управління та почути про всі плюси та мінуси ОСББ безпосередньо від їхніх мешканців та правлінь.

Поїздкою до інших громад особливо зацікавились представники ініціативної групи будинку по вулиці Волковича:

“Наш будинок вже реєструє ОСББ, ми готові стати першими, але нам вкрай необхідно почути те, як це працює не на папері а в реальному житті, з чим зіштовхуються співвласники в процесі управління будинком, які є підводні камені, про що в законодавстві, можливо, не написано”,   каже мешканка будинку Наталія Міненко.


Як запевнив модератор заходу, регіональний представник ГО “Центр UA” у Чернігівській області Денис Мурза, у громади є всі можливості запроваджувати практику таких поїздок, зокрема він зауважив:

Готуючись до сьогоднішньої консультації я провів декілька розмов з представниками правлінь успішних ОСББ міста Ніжина і вони готові вас зустріти, розповісти про створення та діяльність їхніх об’єднань, поділитися досвідом з управління, ведення бухгалтерії, пошуку підрядників. Тож саме ваше бажання і активна позиція потрібна для того, аби це здійснити”.

Стосовно більшості багатоквартирних будинків Городні, які ще не мають своїх ініціативних груп, то учасники консультації зійшлися на думці, що треба на прикладах  відремонтованих, чистих та утеплених будинків, які створили ОСББ, показати, що розвиток починається тільки тоді, коли люди беруть відповідальність за свій будинок на себе.